Ogłoszenia Parafialne PDF Drukuj Email

Dziś piąta Niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczynamy drugą część okresu Wielkiego Postu mającą charakter pasyjny.Aż do Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek, krzyże pozostają zasłonięte.


Decyzją Ks. Abp. Wiktora Skworca, aż do odwołania we wszystkich kościołach i kaplicach naszej archidiecezji Msze św. będą odprawiane BEZ UDZIAŁU WIERNYCH. W związku z tym, w naszej parafii dzwony będą dzwonić tylko 15 minut przed Mszą św.


Niestety nie można będzie też korzystać w dotychczasowy sposób z sakramentu pokuty i pojednania, w zwyczajnej formie. W sytuacjach wyjątkowych, jest możliwe skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania dla tych wiernych, którzy o to osobiście poproszą. Wskazane jest uprzednie, telefoniczne umówienie się.


W związku z zaistniałą nadzwyczajną sytuacją, że udział wiernych we Mszy św. w naszej parafii możliwy jest tylko za pośrednictwem transmisji internetowych podjąłem decyzję, by wszystkie Msze św. w tygodniu były odprawiane wieczorem o godz. 18.00. Wyjątkowo w tym tygodniu ze względu na I piątek miesiąca będzie w tym dniu także Msza św. dodatkowo o godz. 8.00. W niedzielę odprawiamy i transmitujemy wszystkie Msze św. o godz.: 8.00; 10.00 i 16.00.W piątek o 17.30 transmisja drogi krzyżowej z naszego kościoła.


Link do uczestniczenia we Mszach św. na żywo, a także do odtworzenia nagranych Mszy św.:

https://www.twitch.tv/rybnikwawrzyniec


Na probostwie są do nabycia w cenie 6 zł świece Caritas - Paschaliki.


Aż do odwołania został zawieszony kolportaż Gościa Niedzielnego przez parafie. Prosimy zaopatrywać się w niego w kioskach z prasą.


W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca.


W sobotę nie będzie o 17.30 adoracji Najświętszego Sakramentu.


Codziennie o 20.30 w naszych domach, najlepiej z całą rodziną, łączmy się duchowo z osobami duchownymi i zakonnymi w odmawianiu różańca św. w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych.


W sytuacjach nadzwyczajnych, np. gdy ktoś jest zagrożony śmiercią proszę bezpośrednio zwracać się o pomoc duszpasterską: spowiedź, wiatyk - Komunię Św., sakrament chorych do Ks. Proboszcza albo na parafialny numer stacjonarny: 32.4228612 albo uruchomiony specjalnie na czas pandemii dodatkowy nr komórkowy: 794493567.


Ponieważ wierni nie mogą bezpośrednio uczestniczyć w darach ołtarza i ofiarach na potrzeby parafii, można wspierać parafię przez wpłaty na konto parafialne w Banku Śląskim S.A. na numer:

61 1050 1344  1000 0004 0043 7893 w tytule przelewu wpisując: «Dar na cele kultu religijnego»


Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które w minionym tygodniu posadziły bratki wokół kościoła, za włożony wysiłek oraz poświęcony czas. Dzięki nim otoczenie kościoła staje się piękniejsze.


W kwietniu członkowie Żywego Różańca modlą się o powstrzymanie chińskiej zarazy.


Wszystkim życzę dobrego tygodnia przeżytego z Jezusem, w pełni sił, zdrowia oraz w dobrej kondycji psychicznej. Niech Pan Bóg wszechmogący i miłosierny wszystkim błogosławi!
Modlitwa do Matki Boskiej Piekarskiej Lekarki dostępna jest TU

V Kazanie Pasyjne dostępne jest TU
Zalecenia duszpasterskie na czas zagrożenia epidemicznego


Zarządzenie nr 1/2020 Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z dnia 12 marca 2020 r.


Zalecenia szczegółowe Metropolity Katowickiego do zarządzenia Rady Stałej KEP z dn. 12 marca br.


Zarządzenie Metropolity Katowickiego w związku z ogłoszeniem w Polsce stanu epidemicznego z dn. 14 marca br.


Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej w najbliższych tygodniach z dn. 25 marca br.


Droga Krzyżowa ze św. Janem Pawłem II o wierze, nadziei i miłości

PLIK DO POBRANIA
Pomoc dla dzieci z Aleppo

Konto Caritas Archidiecezji Katowickiej na które można dokonywać wpłat

z dopiskiem "wpłaty Śląskie na Aleppo"

nr konta 901560 1111 0000 9070 0011 6398Odpowiadając na apel Metropolity katowickiego Parafia nasza pragnie wesprzeć duchowo i materialnie rodzinę z Syrii. Jest to rodzina Elias Behnan Khodershah ma 83 lata, a jego żona Jourjet – 75. Mieszkają    w Aleppo z dziećmi – Bassam ma 50 lat, Bashar 45, a Fullah 40. Jest to bardzo biedna rodzina, bez źródeł dochodu. Potrzebują żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. Potrzebują również opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania oraz opału na zimę. Dużym wydatkiem jest także dostęp do prądu z generatorów, który sukcesywnie drożeje w związku z przedłużającą się wojną.