Kalendarium 2024 - PDF Drukuj Email


.: 30.05.2024r.

W tym roku parafianie licznie uczestniczyli w procesji Bożego Ciała, która tak jak w zeszłym roku przeszła ulicami Wolną, Sienkiewicza, do krzyża na ulicy Boguszowickiej. zdjęcia


.: 25.05.2024r.

Mali Misjonarze wraz z animatorką - p. Dorotą zaprosili dzieci do wspólnej zabawy – malowania kredą na parkingu kościelnym. zdjęcia


.: 17.05.2024r.

17 maja 16 młodych parafian przyjęło sakrament Bierzmowania z rąk biskupa Adama Wodarczyka zdjęcia


.: 12.05.2024r.

12 maja w naszej parafii miała miejsce uroczystość Wczesnej i Pierwszej Komunii Św.  25 dzieci (w tym siedmioro wczesnokomunijnych)  po raz pierwszy w pełni uczestniczyło w Mszy św. zdjęcia


.: 11-17.04.2024r.

W dniach od 11 do 17 kwietnia grupa parafian wraz z ks. Proboszczem Jarosławem uczestniczyła w pielgrzymce do Niemiec i Belgii. Pielgrzymi odwiedzili: Pasawę, Marktl , Altötting, Ottmaring (2 noclegi), zamek Neuschwanstein, Andechs, Trewir, Liege (dwa noclegi), Brugię, Banneaux, Akwizgran, Kolonię, Schönstatt (dwa noclegi), Erfurt. Pielgrzymi dziękują ks. Proboszczowi za organizację tego niezapomnianego wyjazdu oraz p. Andrzejowi Kalkowskiemu za udostępnienie samochodu. Relację z poszczególnych dni pielgrzymki oraz zdjęcia można zobaczyć na blogu „Wawrzyńcowe pielgrzymki”


.: 28-30.03.2024r.

Wielu parafian uczestniczyło w tegorocznym Triduum Paschalnym. Z dalekiego Lugano przyjechał nasz kleryk Mateusz Fojcik, który czuwał nad przebiegiem Liturgii poszczególnych dni, a w Wielką Sobotę dokonał poświęcenia pokarmów. zdjęcia


.: 24.03.2024r.

Mali Misjonarze przeprowadzili kiermasz wielkanocny, z którego dochód w wysokości 1677zł został przekazany do ks.Rafała Dąbrowskiego z naszej archidiecezji, który posługuje w Kazachstanie


.: 28.02.2024r.

W dniach 24-28.02 trwały  parafialne rekolekcje wielkopostne pod hasłem „Świat pomaga czy przeszkadza uwierzyć?” Prowadził je ks. dr Wojciech Iwanecki, duszpasterz akademicki w Rybniku.


.: 17.02.2024r.

Spotkanie małych misjonarzy i ministrantów z naszej parafii oraz dzieci Maryi z parafii św.Jana Sarkandra w Paruszowcu z klerykiem Krystianem Salewskim z Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego, który był na stażu misyjnym w Zambii.


.: 7.01.2024r.

Udało się podtrzymać  wieloletnią tradycję i jak co roku odbyło się parafialne kolędowanie. Serdecznie dziękujemy uczestnikom – tym małym i dużym oraz wszystkim, którzy przybyli wysłuchać, jak pięknie śpiewają i grają nasze dzieci. Szczególne podziękowania dla firmy Extral Aluminium z Żor, która przekazała nagrody dla uczestników. zdjęcia.: 1.01.2024r.

W Nowy Rok sprawowana była Msza św. z okazji 60. urodzin Proboszcza Jarosława Paszkota