Ogłoszenia Parafialne PDF Drukuj Email


W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła – kiermasz. Śpiewamy radosne „Te Deum” za dar posiadania własnego kościoła. Gorącą modlitwą obejmujemy żywych i zmarłych fundatorów, dobrodziejów, budowniczych naszego kościoła. Dziękuję ks. bp Grzegorzowi Olszowskiemu za udzielenie naszej młodzieży sakramentu bierzmowania w piątek 23.10. Bóg zapłać rodzicom, osobom, które pomogły podczas liturgii oraz zadbały o dekorację kościoła, oraz samej młodzieży, za piękne i pobożne uczestnictwo. Życzymy Wam byście wzrastali w mocy i mądrości Bożej, byście pozwolili się prowadzić Duchowi Świętemu, byście byli świadkami Chrystusa w tym świecie przez całe wasze życie.

 

Zapraszam do udziału w ostatnich nabożeństwach różańcowych:dzisiaj o godz. 15.30, a od poniedziałku do soboty o 17.30. W poniedziałek nabożeństwo poprowadzi Arcybractwo Świętego Oblicza, we wtorek Bractwo Św. Szkaplerza, w środę Apostolstwo Dobrej Śmierci, w czwartek Żywy Różaniec, w piątek młodzież oazowa, w sobotę ministranci.


W środę przypada Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.


W czwartek o godz. 18.00 Msza św. z udziałem dzieci szkolnych. Po Mszy św. nie odbędzie się zaplanowana katecheza dla rodziców dzieci Komunijnych.


W Niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 8.00 w intencji Parafian i o godz. 10.00 za zmarłych w roku 2020. Zmarłych prosimy zgłosić w zakrystii. Po Mszy św. o godz. 10.00 nie udamy się w procesji na nasz parafialny cmentarz by odmówić modlitwy za zmarłych, lecz odmówimy różaniec w kościele.


W przyszły poniedziałek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msza św. o godz. 8.00 w kościele, a różaniec o 17.30 i Msza św. o godz. 18.00 również w kościele. Zapraszam do modlitwy na mszach za zmarłych zalecanych w poniedziałek 2.11 o 8.00 oraz w niedzielę 8.11o 18.00.

Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać:

- od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencjach Ojca św., odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowując wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu;

- w dniach 1 - 8 listopada, odwiedzając pobożnie cmentarz, modląc się, choćby tylko w myślach za zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.


W miesiącu listopadzie członkowie Żywego Różańca odmawiają swoją „dziesiątkę” za zmarłych Parafian.

Zalecenia duszpasterskie na czas zagrożenia epidemicznego


Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej z dn. 28 maja 2020 br.


Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego w sprawie sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania z dn. 16 maja 2020 r.


Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej z dn. 4 maja br.


Uzupełnienie do zarządzenia Arcybiskupa Katowickiego z dn. 17 kwietnia br.


Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej w najbliższych tygodniach z dn. 25 marca br.


Zarządzenie Metropolity Katowickiego w związku z ogłoszeniem w Polsce stanu epidemicznego z dn. 14 marca br.


Zalecenia szczegółowe Metropolity Katowickiego do zarządzenia Rady Stałej KEP z dn. 12 marca br.


Zarządzenie nr 1/2020 Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z dnia 12 marca 2020 r.


Odpowiadając na apel Metropolity katowickiego Parafia nasza pragnie wesprzeć duchowo i materialnie rodzinę z Syrii. Jest to rodzina Elias Behnan Khodershah ma 83 lata, a jego żona Jourjet – 75. Mieszkają    w Aleppo z dziećmi – Bassam ma 50 lat, Bashar 45, a Fullah 40. Jest to bardzo biedna rodzina, bez źródeł dochodu. Potrzebują żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. Potrzebują również opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania oraz opału na zimę. Dużym wydatkiem jest także dostęp do prądu z generatorów, który sukcesywnie drożeje w związku z przedłużającą się wojną.