Ogłoszenia Parafialne PDF Drukuj EmailDziś w IV Niedzielę Wielkanocną przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza. Módlmy się o nowe i liczne powołanie kapłańskie, misyjne i zakonne. Kolekta przeznaczona jest na Remont Krypty Katedry.

 

We wtorek przypada Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. O godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego do zakrystii.

 

W czwartek przypada święto Św. Marka ewangelisty. Dzieci zapraszam na Mszę św. wieczorną. Po Mszy św. ostanie spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Komunii Św.

 

W piątek o godz. 7.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi o 17.30.

 

Bóg zapłać panu Zbyszkowi, panu Bogusiowi oraz paniom, które pomagają na probostwie!


Członkowie Żywego Różańca w kwietniu dalej modlą się za Ojczyznę.
Nowe konto Parafii w Banku PKO Bank Polski SA: 02 1020 2472 0000 6102 0609 2979.

Jak już wszystkim wiadomo nasz kleryk Mateusz Fojcik studiuje aktualnie w szwajcarskim Lugano. Poproszony o przybliżenie parafianom szczegółów tego wyjazdu napisał taki tekst:

Po rozeznaniu przełożonych Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego, które zostało zlecone i potwierdzone przez Arcybiskupa Katowickiego oraz przyjęciu złożonej mi propozycji 5 września 2023 roku wyjechałem do Lugano we włoskojęzycznym kantonie Szwajcarii, gdzie na Wydziale Teologicznym (Facoltà di Teologia di Lugano) afiliowanym do Uniwersytetu Szwajcarii Włoskiej (Università della Svizzera Italiana) kontynuuję studia filozoficzno-teologiczne. Pozostając seminarzystą Archidiecezji Katowickiej, formuję się od tego momentu w Seminario San Carlo w Lugano (Diecezja Lugano).

W ramach posługi zleconej przez rektora Mons. Claudio Mottiniego zostałem skierowany do parafii św. Syrusa (San Siro) w Canobbio, gdzie funkcję proboszcza pełni ks. Tomasz Tomczyk, duchowny archidiecezji krakowskiej.

Na zdjęciach w Galerii można zobaczyć Mateusza i innych kleryków z różnych stron świata.

Pamiętajmy o Mateuszu w naszych modlitwach.

Modlitwa do św. Józefa:

„Chwalebny Patriarcho, święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka jak Twoja moc. Amen”.Odpowiadając na apel Metropolity katowickiego Parafia nasza pragnie wesprzeć duchowo i materialnie rodzinę z Syrii. Jest to rodzina Elias Behnan Khodershah ma 83 lata, a jego żona Jourjet – 75. Mieszkają    w Aleppo z dziećmi – Bassam ma 50 lat, Bashar 45, a Fullah 40. Jest to bardzo biedna rodzina, bez źródeł dochodu. Potrzebują żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. Potrzebują również opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania oraz opału na zimę. Dużym wydatkiem jest także dostęp do prądu z generatorów, który sukcesywnie drożeje w związku z przedłużającą się wojną.