Ogłoszenia Parafialne PDF Drukuj Email



Trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Zapraszam codziennie do czwartku włącznie do udziału w wieczornych Mszach św. z procesją wokół kościoła. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom procesji, a zwłaszcza tym, którzy przygotowali piękne ołtarze: rodzinie Woźniczka; Żak; Stęchły; Świtała i Pachowicz, oraz wszystkim, którzy im pomagali. Bóg zapłać wszystkim, którzy ustroili okna oraz posesje, Służbie Liturgicznej z szafarzami, panu organiście, panom kościelnym, panom niosącym baldachim, pocztom sztandarowym, panu Zbyszkowi za powieszone flagi, dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom, dzieciom sypiącym kwiaty, paniom które zadbały o otoczenie kościoła, policji za troskę nad naszym bezpieczeństwem. Dziękujemy Bożej Opatrzności za dobrą pogodę.

  

Od poniedziałku do środy będę uczestniczył w pielgrzymce do Gietrzwałdu i Świętej Lipki. W tym czasie będzie mnie zastępował ks. Jan Joszko. Ze względu na Oktawę Bożego Ciała msze św. będą odprawione tylko wieczorem, natomiast wyjątkowo tylko w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 18.15. Proszę o przekazanie informacji zwłaszcza tym, którzy zamówili w tych dniach msze św.

 

W poniedziałek przypada wspomnienie św. Jadwigi, królowej.

 

We wtorek nie będzie Nowenny do MB Nieustającej Pomocy.

 

W czwartek przypada wspomnienie św. Apostoła Barnaby. O godz. 18.00 msza św. z udziałem dzieci.

 

W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. O godz. 7.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, a w Rybniku św. Antoniego. O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Po Mszy św. wieczornej procesja i różaniec przed figurką MB Fatimskiej.

 

W sierpniu jest jeszcze wolna intencja: 24.

 

Członkowie Żywego Różańca modlą się w czerwcu o łaskę nawrócenia grzeszników.



Nowe konto Parafii w Banku PKO Bank Polski SA: 02 1020 2472 0000 6102 0609 2979.





















Jak już wszystkim wiadomo nasz kleryk Mateusz Fojcik studiuje aktualnie w szwajcarskim Lugano. Poproszony o przybliżenie parafianom szczegółów tego wyjazdu napisał taki tekst:

Po rozeznaniu przełożonych Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego, które zostało zlecone i potwierdzone przez Arcybiskupa Katowickiego oraz przyjęciu złożonej mi propozycji 5 września 2023 roku wyjechałem do Lugano we włoskojęzycznym kantonie Szwajcarii, gdzie na Wydziale Teologicznym (Facoltà di Teologia di Lugano) afiliowanym do Uniwersytetu Szwajcarii Włoskiej (Università della Svizzera Italiana) kontynuuję studia filozoficzno-teologiczne. Pozostając seminarzystą Archidiecezji Katowickiej, formuję się od tego momentu w Seminario San Carlo w Lugano (Diecezja Lugano).

W ramach posługi zleconej przez rektora Mons. Claudio Mottiniego zostałem skierowany do parafii św. Syrusa (San Siro) w Canobbio, gdzie funkcję proboszcza pełni ks. Tomasz Tomczyk, duchowny archidiecezji krakowskiej.

Na zdjęciach w Galerii można zobaczyć Mateusza i innych kleryków z różnych stron świata.

Pamiętajmy o Mateuszu w naszych modlitwach.





Modlitwa do św. Józefa:

„Chwalebny Patriarcho, święty Józefie, w którego mocy jest uczynienie możliwym tego, co niemożliwe, spiesz mi na pomoc w chwilach niepokoju i trudności. Weź pod swoją obronę sytuacje bardzo poważne i trudne, które Ci powierzam, by miały szczęśliwe rozwiązanie. Mój ukochany Ojcze, w Tobie pokładam całą ufność moją. Niech nie mówią, że przyzywałem Ciebie na próżno, a skoro z Jezusem i Maryją możesz wszystko uczynić, ukaż mi, że Twoja dobroć jest tak wielka jak Twoja moc. Amen”.



Odpowiadając na apel Metropolity katowickiego Parafia nasza pragnie wesprzeć duchowo i materialnie rodzinę z Syrii. Jest to rodzina Elias Behnan Khodershah ma 83 lata, a jego żona Jourjet – 75. Mieszkają    w Aleppo z dziećmi – Bassam ma 50 lat, Bashar 45, a Fullah 40. Jest to bardzo biedna rodzina, bez źródeł dochodu. Potrzebują żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. Potrzebują również opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania oraz opału na zimę. Dużym wydatkiem jest także dostęp do prądu z generatorów, który sukcesywnie drożeje w związku z przedłużającą się wojną.